Menü bezárása
Asztali nézet
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. május 09. | Ma Gergely és Katinka napja van.

Népi bútor és kerámia látványraktár

A népi bútorgyűjteményben régi bútorok, lakberendezési tárgyak láthatók a 18-19. századból. Tulipános ládák, levelesládák, céhládák, szuszékok, pipatórium, gyalogszékek és tálasok is megtekinthetők.
A népi kerámiagyűjteményben kalocsai, mohácsi, hódmezővásárhelyi, szegedi, csákvári és más helyekről származó kerámiák vehetők szemügyre; mivel Kiskunhalason nem volt fazekasság. Többek között bögre, findzsa, komaszilke, díszbutykos, miskakancsó, bokály, tarkedli, köpülők, csalikancsó is látható a kiállításban.

A népi kerámia gyűjtemény megtekintése (az interaktív látványraktár a Múzeum érintőképernyős termináljaira készült, amelyek felbontása 1280x1024 pixel)

A népi bútor gyűjtemény megtekintése (az interaktív látványraktár a Múzeum érintőképernyős termináljaira készült, amelyek felbontása 1280x1024 pixel)

Népi bútor és kerámia látványraktár

Keresőfelhő

Thorma régészet cím lelet október Berki foglalkozás Berki Viola múzeumpedagógia óvodás 503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Additionally, a 503 Service Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.